هزینه تور کربلا زمینی از تهران

تور کربلا توسط کربلایار فقط از شهر تهران برگزار میشود.

تور کربلا هوایی الف

تور کربلا هوایی الف ویژه

تور کربلا زمینی الف

تور کربلا زمینی الف ویژه

در میان شهر های مقدس جهان. کربلا یکی از مهم ترین شهر ها برای مسلمانان شیعه محسوب می شود دلیل آن هم مرقد مطهر امام حسین (ع) است که در این شهر واقع شده است.
واقعه کربلا و شهادت مظلومانه امام حسین (ع) از گذشته مورد توجه مردمان زیادی قرار گرفته است. ایرانیان نیز عشق زیادی را به این امام مظلوم ابراز می کنند و این موضوع را می توان از هیئت های عذاداری ماه های محرم و صفر متوجه شد.
به موجب این علاقه شدید مردم ایران به امام حسین (ع)، شهر کربلا نیز مقصد سفر خارجی بسیاری می باشد. در واقع کربلا را می توان به عنوان یکی از پر بازدید ترین مقاصد خارجی در میان ایرانیان عنوان کرد.

انواع روش های سفر به کربلا

سفر به کربلا را می توان به روش های گوناگونی انجام داد. این شهر در کشور همسایه ایران واقع شده و به همین جهت امکان مسافرت زمینی نیز به آن وجود دازد.
سفر به کربلا را می توان هم به صورت زمینی و هم هوایی انجام داد. طبعا سفر زمینی به کربلا گزینه ای اقتصادی تر در مقایسه با سفر هوایی است. اما این سفر می تواند دردسر ها و سختی هایی را به همراه داشته باشد و به همین جهت است که بسیاری سفر هوایی را ترجیح می دهند.
برای سفر به کربلا چه به صورت زمینی و چه هوایی، می توان در تور ها و کاروان های زیارتی کربلا شرکت کرد. با شرکت در تور می توان از بسیاری از دغدغه هایی که سفر مستقل به کربلا دارد، فارغ شوید.
یکی از اقتصادی ترین روش های سفر به کربلا، تور کربلا زمینی است.

تور کربلا زمینی از تهران

تهران پایتخت کشور و پر جمعیت ترین شهر ایران است. پایتخت نشینانی که قصد سفر به کربلا را دارند می توانند از طریق تور کربلا زمینی اقدام نمایند. در تور زمینی از تهران هزینه سفر در مقایسه با تور هوایی بسیار کم تر است. به طور کلی هزینه تور کربلا زمینی از تهران آن را به یکی از مسافرت های خارجی اقتصادی تبدیل کرده است.
در تور کربلا زمینی از تهران زوار با اتوبوس های مسافربری با درجات گوناگون سفر می کنند. بسته به نوع تور و آژانس مسافری، از اتوبوس های معمولی و یا VIP برای این سفر استفاده می شود. امکانات اتوبوس های VIP بیشتر است و تعداد صندلی های اتوبوس در مقایسه با اتوبوس های معمولی کم تر می باشد.
در تور کربلا زمینی از تهران ابتدا از مبدا تهران زوار با اتوبوس به سمت پایانه های مرزی ایران و عراق راهی می شوند. انتخاب پایانه مرزی با توجه به شرایط پایانه ها و ازدحام جمعیت انجام می گیرد.
پس از انتقال شرکت کنندگان تور به پایانه مرزی، ادامه مسیر به سمت نجف و کربلا، با اتوبوس های عراقی صورت می گیرد.

هزینه تور کربلا زمینی از تهران شامل چه مواردی است؟

به طور کلی هزینه این تور در مقایسه با تور هوایی کم تر است، اما برخی عوامل می توانند هزینه تور ها را متغیر سازند.
یکی از این عوامل نوع اتوبوس است. طبعا اتوبوس های VIP هزینه بیشتری را در مقایسه با اتوبوس های معمولی در پی دارند.
نوع اقامتگاه این سفر نیز می تواند هزینه تور کربلا زمینی از تهران بسیار متغیر سازد. در کشور عراق و شهر های زیارتی آن، اقامتگاه ها با توجه به امکانات و ویژگی هایی که دارند، قیمت های متفاوتی را شامل می شوند. طبعا هزینه اقامت در یک هتل پنج ستاره در مقایسه با یک اقامتگاه معمولی بیشتر خواهد بود.
در حال حاضر تا اطلاع ثانوی شرط روادید (ویزا) برای سفر به عراق برای ایرانیان حذف شده است. به همین جهت از بابت پرداخت هزینه صدور ویزا مسافران معاف می باشند. اما همراه داشتن پاسپورت با تاریخ انقضای مناسب ضرورت دارد. به همین جهت متقاضیان اگر پاسپورت ندارند و یا میزان مورد نیاز از انقضای آن باقی نمانده است، باید در جهت صدور و یا تمدید پاسپورت خود اقدام نمایند.

سخن آخر
در برخی از مواقع تعداد متقاضیان سفر به کربلا افزایش می یابد. مناسبت های مذهبی ویژه نظیر محرم و صفر می تواند کربلا را با ازدحام بالای جمعیت مواجه سازد. در این ایام ممکن است اقامتگاه های فعال در عراق، هزینه اقامتگاه را با توجه به تقاضای بالای مسافران افزایش دهند و این می تواند در هزینه تور کربلا زمینی از تهران را افزایش دهد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای