شرایط رفتن به کربلا در اربعین 1402

تور کربلا توسط کربلایار فقط از شهر تهران برگزار میشود.

تور کربلا هوایی الف

تور کربلا هوایی الف ویژه

تور کربلا زمینی الف

تور کربلا زمینی الف ویژه

کربلا در اربعین 1402 : شهر کربلا از جمله مقدس ترین شهرهای جهان می باشد. این شهر برای مسلمین به خصوص شیعیان اهمیت ویژه ای دارد و علت آن نبرد خونین امام حسین و یارانش با سپاه کفار در شهر کربلا است. مرقد امام حسین (ع) و مرقد حضرت ابوالفضل العباس در شهر کربلا واقع شده است. اربعین همواره به موجب 40 ام سالروز شهادت امام حسین علیه السلام یکی از روزهای مهم و پر زائر در شهر کربلا است. پیاده روی تا کربلا نیز یکی از رسومی است که همواره بسیاری در آن شرکت می کنند.

حال به موجب نزدیک بودن اربعین 1402، بسیاری از کسانی قصد سفر به کربلا در این روز مهم را دارند به دنبال شرایط رفتن به کربلا در اربعین 1402 هستند. پیشبینی می شود که فقط حدود 5 میلیون نفر زائر ایرانی در اربعین 1402 به کربلا سفر کنند. در ادامه با بررسی شرایط رفتن به کربلا در اربعین 1401 همراه ما باشید.

ضرورت تزریق دو دوز واکسن از شرایط رفتن به کربلا در اربعین 1402

درباره ی ضرورت تزریق دو دوز واکسن در این سفر باید گفت که طبق گفته معاون وزیر کشور، ممکن است برای حضور در اربعین 1401 در کربلا نیاز به تزریق سه دوز نیز باشد. اما در هر حال شرط دو دوز واکسن جزو الزامات حضور در اربعین 1401 در شهر مقدس کربلا است.

ویزا از جمله شرایط رفتن به کربلا در اربعین 1402 نیست!

به موجب نشست های وزیر کشور های ایران و عراق، شرط ویزا برای حضور ایرانیان برداشته شد. طبق توافقاتی که میان دو کشور صورت گرفته، سازمان حج و زیارت ایران اجازه انتقال روزانه ی 2000 زائر به عراق از طریق مرزهای زمینی را دارد. لازم به ذکر است که سهمیه بندی مذکور تا آغاز سفرهای اربعین 1402 ادامه دار خواهد بود و پس از آن زمان هموطنان می توانند بدون نیاز به ارائه ی ویزا از طرق زمینی و تور کربلا هوایی به کشور عراق سفر نمایند. همچنین پس از مدت ذکر شده محدودی برای انتقال مسافران نبوده و زائرین بدون محدودیت می توانند سفرهای خود را انجام دهند.

در سفر به کربلا چه هزینه هایی شامل حال زائرین خواهد بود؟

خب طبعا هزینه ی سفر یکی از مسائل مهمی است که قبل از انجام آن باید بررسی شود. کربلا یکی از شهرهای کشور عراق است و به موجب همین موضوع وضعیت اقامتی در آن جز کشورهای جهان سوم محسوب می شود. البته لازم به ذکر است که پس از سقوط صدام وضعیت اقامتگاه ها، هتل ها و خوابگاه های عراق بهتر از قبل شد.

هتل های کربلا درجه های مختلفی دارند. به همین جهت اگر صرفه جویی در هزینه سفر برای شما اهمیت ویژه ای دارد، توصیه می کنیم حتما هزینه های هتل مقصد را بررسی نمایید.

علاوه بر هزینه های اقامت در عراق، هزینه ی خورد و خوراک نیز جزو مواردی است که قبل از سفر بهتر است آن را بررسی نمایید. البته لازم به ذکر است که اگر سفرتان را با کاروان های سازمان حج و زیارت انجام می دهید، فراهم کردن صبحانه، ناهار و شام جزو وظایف تور می باشد.

هزینه های حمل و نقل نیز از جمله ی دیگر هزینه هایی است که از جمله شرایط رفتن به کربلا در اربعین ۱۴۰۱ می باشد. نکته ای که در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در کربلا باید به آن توجه نمایید این است که حتما مراقب باشید تا وسیله ای را جا نگذارید. چرا که به خصوص در روز اربعین تعداد زائرین این شهر به شدت زیاد می شود. به همین جهت است که بعید است بتوانید دیگر وسایل جا مانده را پیدا کنید.

شرایط رفتن به کربلا در اربعین 1402 طبق اعلام عراق

طبق گفته مسئولین کشور عراق، مسافرینی که قصد عزیمت به این کشور را دارند باید کارت واکسیناسیونی که 14 روز از آخرین دوز آن گذشته باشد را در ورودی ها ارائه دهند. همچنین نتیجه ی تست منفی PCR که مربوط به 72 ساعت گذشته ی ورودی پرواز باشد نیز برای انجام سفر به کشور عراق اعتبار دارد. طبق موارد اعلامی کشور عراق، نتایج تستی که مسافران ارائه می کنند باید در مراکزی که مورد تایید وزارت بهداشت ایران است انجام شده باشد. همچنین طبق این اعلامیه گفته شده که جواب تست یا کارت واکسن باید به زبان انگلیسی ارائه شود.

امیدواریم در این مطلب شرایط رفتن به کربلا در اربعین 1402 را به خوبی پوشش داده و جواب سوالاتتان را در این مقاله پیدا کرده باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳.۵ از ۵
از مجموع ۴ رای