اعزام تورهای هوایی و زمینی کربلا از تهران می باشد.

کربلا از جمله مهم ترین شهر ها برای مسلمانان است. این شهر مقدس همواره میزبان بسیاری از مسلمانان به ویژه شیعیان است. روز عرفه روز نهم ذیحجه است. این روز یکی مقدس ترین ایام برای مسلمانان است. در واقع در این روز حضرت محمد (ص) یکی از مهم ترین خطبات خود را فرمود و به همین جهت است که عرفه به خصوص برای حجاج اهمیت زیادی دارد. اما دعای عرفه صرفا برای حجاج نیست و سفر کربلا در این ایام نیز متقاضیان زیادی دارد. به روش های متنوعی می توان به شهر کربلا عزیمت کرد. اما سفر با یک کاروان معنوی به کربلا یک حال و هوای ویژه ای دارد. روز عرفه در سال 1402 مصادف با سه شنبه 9 ام خرداد می باشد. با سفر در این ایام می توانید یک سفر معنوی به کربلا داشته باشید و به دعای عرفه نیز بپردازید.

نکات مهم برای شرکت در تور کربلا

چرا دعای عرفه را در تور کربلا 1402 بخوانیم؟

دعای عرفه یکی از معروف ترین دعاهای مذهبی مسلمانان است. خواندن این دعا در روز عرفه یکی از مهم اعمال برای شیعیان می باشد. مسلمانان پس از نماز ظهر و عصر و تا غروب این دعا را می خوانند.

خواندن دعای عرفه در تور کربلا 1402 خیلی مهم است. چرا که دعای عرفه به امام حسین (ع) منسوب شده است. لازم به ذکر است که دعای عرفه متن 3 هزار و 200 کلمه ای دارد.

بر اساس اطلاعات موجود، دعای عرفه توسط امام حسین (ع) در روز مهم عرفه خوانده شده است. محل خواندن این دعا نیز توسط امام حسین (ع) صحرای عرفات بیرون خیمه و در کنار همراهانش بوده است.

تور کربلا دعای عرفه 1402 به صورت زمینی یا هوایی؟

اگر متقاضی سفر به کربلا هستید، باید بدانید که سفر به کربلا به صورت تکی مشکلات زیادی را خواهد داشت. چرا که نبود مترجم، عدم آشنایی با راه ها و دیگر مسائل، برای زوار مشکلات مختلفی را به همراه خواهد داشت. پس تور های کربلا گزینه ای عالی برای انجام این سفر معنوی هستند.

تور کربلا هم به صورت زمینی و هم به صورت هوایی برگزار می شود. حال و هوای معنوی این تور به قدری زیبا است که با یک بار شرکت در این تور ها، به شرکت مجدد در آن ها مشتاق خواهید شد.

در تور زمینی باید مدت زمان نسبتا زیادی را در مسیر بمانید چرا که سفر زمینی به کشور عراق از داخل کشورمان زمان بر خواهد بود. اما تور زمینی سفری اقتصادی است و هزینه کمتری در مقایسه با تور هوایی دارد. تور هوایی نیز دردسر های کمتری دارد و در مدت زمان کوتاهی به کربلا خواهید رفت. ولی در مقایسه با تور زمینی هزینه ی تور های هوایی کربلا بیشتر است.