اعزام تورهای هوایی و زمینی کربلا از تهران می باشد.

عشق به امام حسین (ع) در جای تا جای ایران بزرگ وجود دارد. مردم تهران، استان جنوبی کشور نیز از این موضوع مستثنی نیستند. همواره عده زیادی از تهران به شهر کربلا محل مرقد آقا امام حسین (ع) سفر می کنند. سفر کربلا از جمله پر متقاضی ترین سفر های خارجی در ایران است. برای سفر به کربلا هم به صورت زمینی و هم به صورت هوایی می توان اقدام نمود. در سفر کربلا اگر به صورت مستقل اقدام نمایید، نیاز است با شرایط این سفر زیارتی و دیگر شرایط کشور عراق آشنا باشید. از آن جایی که آشنایی با شرایط برای سفر اولی ها سخت است، انواع تور کربلا می تواند گزینه مناسب تری باشد. تور کربلا از تهران یک گزینه مناسب برای تهرانی های عزیز است تا بتوانند در کنار دیگر افراد با یک تور به این سفر زیارتی عزیمت نمایند.

تور کربلا انتخابی بی نظیر برای یک سفر معنوی است. در تور کربلا زوار همواره یک انرژی منحصر بفرد را تجربه می کنند.
در تور کربلا علاوه بر شهر کربلا، دیگر شهر های زیارتی عراق و محل های زیارتی آن ها بازدید می شود.
در تور کربلا مدیر کاروان همواره در پی بهترین انتخاب ها و برنامه ریزی مناسب برای وقت شرکت کنندگان است.
مدت زمان تور های کربلا متفاوت است و به موجب آن مدت زمان اقامت در هر شهر زیارتی عراق نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.

انواع تور کربلا از تهران

تور های کربلا از تهران انواع مختلفی دارند. برای اطلاع دقیق از شرایط تور باید پلن های آژانس مسافرتی و کاروان مورد نظر را بررسی نمایید.
به طور کلی تور های کربلا از تهران شامل تور های زمینی کربلا از تهران و تور های هوایی کربلا از تهران می شود. در برخی شرایط نیز تور کربلا یک سر هوایی و یک زمینی می باشد. به طور مثال رفت زوار به صورت زمینی از تهران انجام می شود ولی برگشت آن ها به صورت هوایی می باشد.

تور زمینی کربلا از تهران

یکی از پر طرفدار ترین انواع تور کربلا از تهران، نوع زمینی آن است. این تور ها با اتوبوس های مسافربری انجام شده و در انواع vip و معمولی امکان پذیر است. در تور کربلا با اتوبوس های vip ، امکانات اتوبوس بیشتر است و همچنین تعداد مسافران کمتری در هر اتوبوس مستقر می شوند.
لازم به ذکر است که مسیر حرکت ابتدا به سمت مرز های زمینی ایران و عراق است و سپس با عبور از مرز، زوار با اتوبوس های کشور عراق به سمت مقصد راهی می شوند.
در تور زمینی کربلا از تهران غالبا مقصد اول مسافران شهر نجف است. زوار پس از رسیدن به شهر نجف، به زیارت در این شهر می پردازند. مرقد مطهر امیرالمونین در شهر نجف است.
عموما مقصد دوم تور کربلا از تهران شهر کربلا است و مقصد اول نجف است. پس از عزیمت به شهر کربلا و انجام زیارت در این شهر، اقامت در آن بسته به مدت زمان تور متغیر است. اگر شرایط شهر های کاظمین و سامرا مهیا باشد، تور های کربلا به بازدید این شهر ها منتهی می شود.

تور کربلا هوایی از تهران

نوع دیگر تور های کربلا، تور های هوایی است. بسیاری تحمل چندین ساعت در مسیر ماندن را ندارند و تور زمینی کربلا نیازمند چندین ساعت انتظار در اتوبوس است. به همین جهت تور هوایی کربلا گزینه مناسب تری برای این افراد است.
اگر به دنبال سفری اقتصادی هستید، تور کربلا از تهران به صورت زمینی گزینه مناسب است. ولی اگر تحمل انتظار را ندارید، می توانید از انواع تور هوایی استفاده نمایید.
هزینه تور های هوایی نیز متغیر است. جایگاه هواپیما، ایرلاین، امکانات سفر، محل اقامت و … همگی مواردی هستند که هزینه انواع تور هوایی کربلا را تحت تاثیر قرار می دهند.

در تور کربلا هوایی نیازی به انتظار برای مسیر طولانی نیست. مدت زمان پرواز از مبدا تا مقصد با توجه به شهر مبدا ممکن است متفاوت باشد.

مقصد پرواز های هوایی تور کربلا، شهر نجف است. چرا که اصلا امکان پرواز مستقیم به کربلا به دلیل عدم وجود فرودگاه فعال در این شهر، وجود ندارد.

هزینه سفر هوایی طبعا بالاتر از سفر زمینی است. اما دردسر ها و راحتی در سفر هوایی دو چندان است. به همین جهت تور کربلا هوایی گزینه محبوبی میان زوار کربلا می باشد.